Dopravní výchova ve 4. ročníku

Žáci 4. ročníku absolvovali ve školním roce 2025/2026 dva bloky dopravní výchovy. První se uskutečnil začátkem října 2025 na Dopravním hřišti v Říčanech. V úvodu žáky čekala teoretická část výuky v učebně, kde řešili povinnou i doporučenou výbavu jízdního kola, ochranné prvky, dopravní značky, situace a křižovatky, se kterými se běžně v silničním provozu můžou potkat. Následně se přesunuli na dopravní hřiště, kde si vyzkoušeli jízdu na kole či koloběžce a aplikovali získané teoretické vědomosti.

Cílem dopravní výchovy je osvojení pravidel silničního provozu, prevence dopravních nehod a ochrana zdraví – důraz je kladen na bezpečnost účastníků silničního provozu. A protože většina žáků ve čtvrtém ročníku dosáhne 10 let, kdy mohou děti vyrazit na kole samostatně na silnici, absolvovali žáci druhý blok v květnu 2026 formou písemného testu BESIP, který prověřil jejich teoretické znalosti. První týden v červnu se opět setkali na Dopravním hřišti v Říčanech a absolvovali závěrečné praktické jízdy. Vše proběhlo pod dohledem paní lektorky. Všichni žáci zkoušku úspěšně zakončili a obdrželi průkaz cyklisty.

Veronika Pöschlová a Karel Šíma, třídní učitelé