Poselství V. B na Sněžku s NF Klapeto

V pátém ročníku učím projektovou metodou „Lidské tělo“. Žáky učení baví. Náš projekt „Krevní skupiny“ byl úspěšný ve školním kole Projektové olympiády.  Završením probíraného učiva je téma „Naše zdraví“. Učení zahrnuje vnímání světa i s životními překážkami jako je například handicap.

Naši školu před časem navštívil český reprezentant v para atletice Jaroslav Petrouš. Děti ocenily, že i přes svůj handicap stále sportuje a také, že se snaží pomáhat potřebným.

Žáci V. B se panem Petroušem inspirovali a zapojili se do charitativní sbírky na podporu handicapovaných dvojčátek s dětskou mozkovou obrnou. Ve výtvarné výchově vytvořili omalovánky se vzkazy. Nákupem triček, šátků a samolepek přispěli Nadačnímu fondu Klapeto částkou 4 790 Kč.

A jakým způsobem byla částka ze sbírky předána? Poselství jsem donesla na nejvyšší českou horu Sněžku a zde předala mamince handicapovaných dětí. Dostalo se mně od ní poděkování, když s dojetím přebírala dárky mých páťáků: „Holčičky budou mít velkou radost.“

Velký dík si zaslouží nejenom žáci V. B třídy, ale také jejich rodiče za spolupráci a velkou podporu.

Kateřina Seidlová