Návštěva expozice vody v parku (II. A)

Protože druháci právě začínají v prvouce probírat učivo o vodě, vypravili jsme se do zámeckého parku navštívit nově otevřenou expozici v prostorách Rybárny. První dřevěná část expozice se věnuje vodnímu prostředí v parku a ekosystému tekoucích a stojatých vod. Tady děti poznávaly ryby, obojživelníky, vodní ptáky a hmyz.

Ve druhé zděné části jsou přiblíženy krajinářské principy zakladatele parku, díky kterým se park stal unikátním místem zapsaným na Seznam světového dědictví UNESCO. Je zde plno zajímavých informací, ale druháky zejména bavil interaktivní panel s pexesem přírodnin, skládali společně puzzle a luštili kvíz. Někdo se nechal zlákat i hrou s molitanovými hracími prvky.

Vycházka do rozkvetlého parku za krásného slunečného počasí se nám moc líbila. Návštěvu Rybárny můžeme všem, kteří ji  ještě neviděli, vřele doporučit.

Ilona Kaplanová, třídní učitelka