ŠD v Národní galerii

Po velmi dobrých zkušenostech starších spolužáků se tentokrát prvňáčkové vypravili ve čtvrtek dne 18. ledna 2024 do Anežského kláštera, kde na ně čekal program Dílna středověkého malíře. Nejprve žáci procházeli galerií a velmi pozorně naslouchali poutavému vyprávění skvělého pana průvodce. Tajemná atmosféra potemnělého kláštera dodávala všemu kouzelnou náladu. Obohaceni o tajemství míchání barev ve středověku se vydali po schodech do sklepení galerie, kde si v dílně prakticky vyzkoušeli namíchat barvy z pigmentů a vajíček. Těmi potom tvořili své vlastní erby.

S dobrou náladou a se zajímavými zážitky se po cestování hromadnou dopravou všichni spokojeně vrátili zpět.

A další zajímavé akce na sebe nedají dlouho čekat. Díky financím z Operačního programu J. A. Komenského mohou vychovatelky školní družiny žákům zpestřit jejich vzdělávání ve družině.

Eva Houlíková, vedoucí vychovatelka