Halloween a Dušičky (III. A)

Halloween je svátek plný strašidel, dýní, netopýrů, kostlivců, pavouků, duchů, černých koček… Naše Dušičky charakterizuje rozjímání, klid, vzpomínání na zemřelé blízké i jemně plápolající plamen svíčky.

S dětmi jsme o obou svátcích hovořily. Hledaly jsme společné znaky i rozdíly.

Matematika i český jazyk byly plné veselých halloweenských úkolů. Věda nám přinesla prostor pro vyzkoušení „balonkového pohonu“. Díky němu létali po třídě netopýři. Ve výtvarné výchově děti pustily uzdu fantazii a tvořily strašidelné a tajemné zámky. Chvíle napětí byla při volbě tří nejlepších kostýmů. Naši třídu na celoškolním představení masek reprezentovali Jolanka, Nicolasek a Daník.

Děti si celý den náramně užily. S vyřčenou tečkou ke konci dne přišel jeden náš spolužák: „ Já se tak těším na Dušičky, protože to tenhle blázinec skončí.“

Jana Bergerová, třídní učitelka