V divočině (III. A)

Říjnová centra aktivit v  III. A na téma „V divočině“ začala úžasnou přednáškou pana Petra Coubala z organizace Justice for Nature (dříve Spolek Prales dětem).

Ze zvídavých dětských otázek vznikla centra, ve kterých děti dostaly odpovědi.

Jak přežít v divočině? Tomuto tématu se věnovalo centrum věda a objevy. Děti se seznámily s krabičkou poslední záchrany. Dozvěděly se, jak založit ohniště třeba na sněhu. Z dřívek a špejlí vytvořily malý model.

Jaká zvířata můžeme v divočině vidět? Jaká je jejich velikost, hmotnost? Ideální otázky do centra matematiky. Nejvíce legrace si děti užily, když odměřovaly provaz stejně dlouhý, jako je žirafa.

Do divočiny se dostaly i postavy z časopisu Čtyřlístek. Centrum čtení dalo prostor dětem seznámit se s jejich příběhem a malinko ho rozvinout.

Poznáte živočicha podle povrchu jeho těla? Děti z III.A ano! Dokážete jejich názvy seřadit podle abecedy? Pro děti z III.A to je hračka!

V centru ateliér vznikla úžasná třídní encyklopedie zvířat.

Děti ve skupinách odváděly skvělou týmovou práci. Do příště se musí naučit lépe pracovat s časem, jak samy řekly v hodnotícím kruhu.

Jana Bergerová, třídní učitelka III. A