Výlety IV. A

V týdnu od 26. června do 29. června se třída IV. A  zúčastnila výletů ke konci školního roku 2022/2023.

V pondělí 26. června jsme navštívili historické hradiště Vyšehrad v Praze a prohlédli si Slavínský hřbitov při kostele sv. Petra a Pavla – národní pohřebiště a místo odpočinku významných českých osobností a jejich rodin.

V úterý 27. června byla pro děti připravena vědomostní hra Cesta za pokladem po okolí Průhonicka. Děti procházely trasou označenou fáborky a plnily dané úkoly ze všech předmětů ve 4. ročníku. V cíli je čekalo hledání ukrytého pokladu.

Středa 28. června byla věnovaná promítání v biografu Na Fialce v Říčanech.

Ve čtvrtek 29. června jsme navštívili Botanicus v Ostré nad Labem – centrum řemesel a bylinné zahrady. Za zakoupené groše jsme si vyzkoušeli středověká řemesla – ražbu mincí, řezbářství, výrobu svíček, knihtisk, rýžování zlata a další…

Všechny akce si děti užily a počasí se nám také vydařilo.

Petra Švábíková, třídní učitelka