Výlety II. A

Poslední týden před letními prázdninami trávily děti z II. A mimo školu.

Pondělní výlet do Poděbrad sliboval projížďku lodí po Labi. Děti zúročily svoje znalosti, když poznaly na hladině stulík žlutý a v koruně stromu volavku. Matematické dovednosti se jim hodily při nákupu vynikající zmrzliny. Nově se některé dozvěděly, že voda pramenící z hlubin je léčivá. Podívaly se na vyhlášené poděbradské květinové hodiny a ochladily se u fontány na kolonádě.

Úterní den byl plný pohybu a smíchu ve Funparku Žirafa.

Naplánovaná středeční procházka po parku v Průhonicích změnila od počátku svůj poklidný ráz. Od pana recepčního dostaly děti dopis z pátrací stanice v Poděbradech. Vzhledem k tomu, že se v pondělí plavily na lodi Král Jiří, odkud se ztratil vzácný kompas, prosili vyšetřovatelé děti o pomoc při odhalení pachatele. Děti si začaly lámat hlavu. Další podklady a stopy případu dětem záhadně předala paní u pokladny zámeckého parku. Začalo velké pátrání, přemýšlení, spolupráce. A představte si… děti pachatele objevily! Místní četnická stanice si oddychla, že mají jasného pachatele loupeže a že kompas bude navrácen na své místo na lodi.

Jak vidíte, týden výletů může být i pěkně napínavý. Přejme dětem ať podobně dobrodružné mají i celé letní prázdniny.

Jana Bergerová, třídní učitelka