Výletní dny V. C

Týden exkurzí jsme si všichni skvěle užili. V pondělí 26. června jsme navštívili spolužáka Ondru, který pro nás s rodiči připravil mnoho zajímavých aktivit. Děvčata zaujala především výtvarná dílnička. Zde si děti mohly namalovat obrázky na kamínky nebo vytvořit náhrdelník z mušlí. Chlapci si vyzkoušeli kovářské řemeslo při výrobě železných hřebíků a skob. Na závěr jsme si opekli buřty.

Další den, v úterý 27. června, jsme vyrazili do nádherného lázeňského města Poděbrady. Prohlédli jsme si místní kolonádu, ochutnali poděbradské oplatky a vynikající zmrzlinu. V přístavu nás čekala vyhlídková plavba parníkem po Labi.

Středu 28. června a čtvrtek 29. června dopoledne jsme strávili v Průhonickém parku. Vydali jsme se po dva a půl kilometru dlouhém okruhu, který vede od zámku kolem Podzámeckého rybníka. Cestou jsme se kochali překrásnými přírodními scenériemi a výhledem na zámek.

Lucie Stuchlíková, třídní učitelka