Nejlepší ze všech (ŠD)

Na začátku června 2023 se již popáté vychovatelky školní družiny ZŠ Průhonice zúčastnily celostátního setkání vychovatelek a vychovatelů školních družin a školních klubů v Praze na Černém mostě. Tohoto setkání se pravidelně účastní přes 200 pedagogů z různých koutů republiky. Každoročně s sebou přivážejí zajímavé vzorky z činností družin.

V letošním roce byly za naši družinu vybrány práce III. oddělení, které se v celoročním projektu zaměřeném na environmentální výchovu, věnovalo ekologickému hospodaření a pěstování bio produktů. Po několik měsíců žáci vymýšleli a vyráběli pracovní stroje, hospodářské budovy, zvířata, rostliny, dokonce i obchod s bio produkty a pana hospodáře.  To vše z recyklovatelných materiálů. Prostor pro vystavení byl omezený, a proto byla vybrána jen část z celé farmy. Ale i přes tento fakt byl o farmu veliký zájem a vychovatelky doufaly v umístění na předních místech. S napětím očekávaly vyhlášení výsledků a konečně se dočkaly. Projektu naší družiny bylo uděleno 1. místo ze všech vystavovaných exponátů. Být první v republice je úžasný pocit a největší poděkování patří žákům III. oddělení ŠD a paní vychovatelce Petronile Náměstkové, která je k vítězství dovedla.

Přejeme všem hezké prázdniny.

Eva Houlíková, vedoucí vychovatelka