Národní muzeum (IV. B)

Dne 26. června 2023 navštívila třída IV. B Národní muzeum. Naše třída se sešla brzy ráno a vydala se na cestu do muzea. Během prohlídky měla příležitost obdivovat umělecká díla, historické artefakty a přírodovědné exponáty. Žáci se nadchli nad krásou a detaily těchto sbírek a měli mnoho otázek, které jsme se společně snažili zodpovědět. Bylo potěšující vidět, jak se zapojují a jak se jejich zájem o kulturu a historii prohlubuje.

Další zastávkou naší prohlídky byla přírodovědná expozice, kde jsme měli možnost objevovat rozmanitost přírodního světa. Žáci si prohlíželi vzorky fosilií, preparovaných zvířat a aktivně se zapojovali do diskuzí o procesech, které formují naši planetu.

Doufám, že tato návštěva Národního muzea zanechá v našich žácích dlouhodobý dojem a podnítí jejich zájem o kulturu, historii a přírodu. Těšíme se na další možnost podobných výletů, které jim pomohou rozšiřovat své obzory a rozvíjet jejich zájem o svět kolem nás.

Markéta Průšová, třídní učitelka