Duben v V. C

V měsíci dubnu si naše třída užila řadu zajímavých a naučných akcí.

Navštívili jsme Husovu knihovnu v Říčanech, kde jsme měli připravený program s názvem „Cesta k informacím“. Seznámili jsme se s provozem knihovny, naučili se jak postupovat při vyhledávání a řazení knih, časopisů a audioknih. Ti z nás, kteří již mají průkaz čtenáře, si mohli na místě vypůjčit knížku. Ostatním paní knihovnice vysvětlila, jak se stát čtenářem knihovny.

Další akcí bylo mobilní planetárium, kde jsme zhlédli naučný interaktivní program „Po stopách zrakového nervu“. Tento nevšední a jedinečný zážitek jsme si užili v pohodlí školy. Ulehli jsme na žíněnky pod obrovskou kopulí v tělocvičně a projekci sledovali vleže. Celý program byl doprovázen odborným výkladem lektora.

S kreativní Dřevíčkovou dílničkou výtvarníka Marka Pilnáčka jsme se seznámili již v minulých letech. I letos nás velmi bavila. Vyzkoušeli jsme si práci se dřevem s použitím různých typů nářadí a vyrobili si vlastní výrobky.

Lucie Stuchlíková, třídní učitelka V. C