No back pack day

Dne 9. června 2022 se konala v naší škole akce žákovského parlamentu No backpack day (Den bez aktovek) určená pro žáky druhého stupně. S výzvou na její uspořádání přišli sedmáci, kteří ji zaznamenali na sociálních sítích. No backpack day je oblíbeným happeningem po celém světě. Cílem je upozornit na miliony dětí, které denně nosí pomůcky v ruce do škol vzdálených mnoho kilometrů.

Po celý den bylo možné sledovat žáky, kteří si pomůcky nosili nebo vozili v nejrůznějších zavazadlech a v dalších předmětech, například v nejvíce zastoupených kufrech na kolečkách, kočárcích, v nejrůznějších košíkách, v přepravkách od piva i těch na zvířata, v autíčkách na písek, ve vysavači, rozvěšené na sušáku na prádlo, v televizi atd. O velké přestávce jsme mohli ve venkovním atriu při přehlídce obdivovat originální nápady všech zúčastněných. O tom, že se akce opravdu vydařila a že si všichni den užili, svědčí následující fotky.

Ilona Kaplanová, koordinátorka žákovského parlamentu