Advent v I. A

Doba, kdy se čeká na příchod Ježíška, je pro děti dlouhá, ale naplněná krásnými tradicemi.

Celou třídu si děti slavnostně vyzdobily. Nechybí nám adventní věnec, malý betlém ani stromeček. Ten zdobí vlastnoručně vyrobené ozdoby a nekonečně dlouhý řetěz… aneb, jak poznamenal Kubík: „Ten řetěz je dlouhý až do Brna!“ Pro příchod Mikuláše, čerta a anděla si vyrobily dekoraci se zápichy postaviček. Třídní adventní kalendář nám pomáhá ukrajovat dny dlouhého čekání. Pokaždé na někoho čeká malé překvapení. Celou adventní dobu nadělovala i paní učitelka. Malým šikovným písařům nabídla možnost psát inkoustovým perem! To sice není předvánoční tradice, ale slavnostní událost to bezesporu je.

Ovšem nejvíc se děti těší na to, až budou rozbalovat dárečky. Každý připravil pro kamaráda drobnost pro radost. Očekávaná kouzelná chvíle je už za dveřmi. Veselé Vánoce!

Jana Bergerová, třídní učitelka