Kudy z nudy

V listopadu 2020, v době, kdy se všichni žáci vzdělávali on-line na dálku ze svých domovů, byl naší školou vyhlášen projekt Kudy z nudy do pohody. Tento nápad vznikl při diskuzích o tom, jak dlouhá by měla být online výuka? Kolik času tráví žáci před monitory počítačů? A jakou formou zajistit odpočinek?

Množství fotografií z různých míst naší republiky dalo jasný návod, jaké možnosti nám skýtá blízké okolí bydliště a kde je možné si aktivně odpočinout v rámci celé České republiky. Některé záběry jsou velmi originální a jiné zase na profesionální úrovni.

Ze všech snímků byly vybrány nejzajímavější a z nich byla vytvořena výstava ve vstupních prostorách školy. V současné době nám opatření související s onemocněním covid-19 neumožňují zpřístupnit tyto prostory širší veřejnosti. Vybrané fotografie bude možné shlédnout na stránkách školy ve fotogalerii.

Všem, kteří se o své zážitky podělili a zaslali nám fotografie, děkujeme a věříme, že budou inspirací i pro další milovníky toulek přírodou.

Eva Houlíková