Nauč se říkat NE

Dne 17. prosince 2019 se žáci 5. až 9. ročníku zúčastnili motivační přednášky Dominika Nekolného, profesionálního sportovce BMX, na téma: „Řekni ne drogám“.

Dominik Nekolný seznámil žáky s filozofií Straight Edge. Hovořil o zdravém životním stylu, o tom, jak žít plnohodnotný život bez alkoholu, drog, tabákovin a přitom zůstat „cool“. Nabádal žáky k odvaze jít si za svým cílem a plnit si tak své životní sny. Zdůraznil jim, že vždy mají možnost volby a jak je pro život důležité naučit se říkat NE.

Součástí přednášky byla i krátká BMX show v podání samotného mistra světa na BMX a několikanásobného vítěze v mezinárodních soutěžích.

Na závěr trpělivě odpovídal na dotazy žáků i pedagogů, rozdal čepice a drobné dárky, velké množství podpisů a úsměvů při fotografování.

Cílem této akce bylo vyvrátit žákům mylnou představu o tom, že se díky alkoholu a drogám budou na párty či koncertě lépe bavit, snadněji zapadnou do party kamarádů a že se budou cítit svobodnější.

Pozn. Úspěchy Dominika Nekolného k roku 2019: mistr světa, 2x vicemistr světa, 7x mistr Česka, 3 x mistr Slovenska, mistr Severní Ameriky, 2x mistr Velké Británie, 3x mistr Německa

Alena Randusová