Čtenářská dílna deváťáků a prvňáčků

V prosinci se opět uskutečnila první společná dvouhodinová čtenářská dílna deváťáků a  prvňáčků. Deváťáci si na ni přinesli svoji oblíbenou knížku, kterou v dětství rádi četli. Během první hodiny si společně s prvňáčky našli klidná zákoutí na chodbách školy a po seznámení začali deváťáci s předčítáním pohádkových příběhů.

Vedle čtení zkoušeli také deváťáci, zda-li jsou prvňáčci pozornými posluchači, a chtěli  vždy převyprávět i to, co jim právě přečetli. Během druhé hodiny již mohli společně pracovat na pracovním listu. Nejprve vyplnili čtenářský pětilístek o hlavní postavě, následně pak nakreslili ilustraci k četbě.

Na společné sdílení zážitků z dílny se všichni vraceli do třídy jako noví kamarádi,  kteří se mohli s ostatními podělit o radost ze společně stráveného času nad pohádkovými příběhy.

Čtenářskou dílnu si všichni báječně užili.

Světlana Vrbková & Ilona Kaplanová