Bezpečný pes

V pátek dne 18. května 2018 se všichni prvňáčci a s nimi i předškoláci z MŠ zúčastnili programu „Bezpečný pes“ uskutečněného v rámci minimálního preventivního programu na naší škole.

Na školní hřiště za námi přijeli kynologové z Kynologického servisu se třemi skvěle vycvičenými psy.

Nejprve proběhlo seznámení s pejsky, děti se dozvěděly, o jaká plemena se jedná, a naučily se správně pojmenovat části těla psa. Pak pro pobavení jeden z pejsků předvedl, co všechno umí a jak je skvěle vycvičený. Děti se pak zapojily do povídání, v čem lidem psi pomáhají, v jakých oborech jsou nepostradatelní.

Důraz programu byl kladen na zásady bezpečnosti při kontaktu se psy ať již vlastními nebo cizími. Děti se naučily znát řeč psího těla a rozpoznat varovné signály. Dále si osvojily techniky, které jim pomohou chránit se v případě útoku psa.

Na závěr si všichni mohli vyzkoušet, jak správně k pejskovi přistoupit, když jim jeho pán dovolí si ho pohladit.

Ilona Kaplanová, třídní učitelka 1. A