Završení projektu Investování hrou

Ve školním roce 2014/2015 se 8. a 9. ročník zapojily do celorepublikové on-line soutěže „Investování hrou“ v rámci podpory výuky finanční gramotnosti na základních školách. Koncept hry byl připraven jako bloková výuka v obou pololetích (teoretická příprava + hra samotná). První pololetí bylo zaměřeno na získání povědomí o praktickém fungování finančních trhů, investicích do rozmanitých komodit (především akcií), marketingu a investiční terminologii. V druhém pololetí si žáci sami vyzkoušeli fungování investičního fondu – od volby představenstva a dozorčí rady, až po tvorbu vlastního portfolia. Unikátním přínosem bylo především zapojení všech žáků do hry, s využitím doplňkových aktivit (návrh loga a názvu fondu, foto dokumentace, hrací plátno a další).

A jak naši žáci v investiční hře dopadli? Skvěle! Tým 8. ročníku „Průhonice dynamik“ zvítězil v hlavní soutěži „O nejvyšší stabilitu a zhodnocení kurzu podílového fondu“, získal tak prémii ve výši 5 000 Kč a exkurzi do ústředí Československé obchodní banky v Praze. Deváťáci skončili na výborném 5. místě a v soutěži „O nejhezčí fotku doplněného, vybarveného herního plátna“ skončili druzí.

Mgr. Lukáš Novák & Mgr. Roman Navrátil

Kompletní výsledková listina (PDF).

Výsledky soutěže „O nejlepší logo“ (PDF).