Prvňáčci v Dendrologické zahradě Průhonice

Děti z prvních tříd navštívily 15. června 2015 Dendrologickou zahradu Průhonice, kde pro ně byl připraven výukový program Co žije v zahradě. Během cesty se na pěti stanovištích postupně seznamovaly se zvířecími obyvateli zahrad. Dozvěděly se, jaká zahrada je pro živočichy nejvhodnější a které místo v zahradě je vhodné pro koho. U mokřadu prvňáčci určovali a pod lupou prohlíželi vodní živočichy. Povídali si o ptácích, kteří žijí v zahradách a o tom, co je vhodné jim v zimě dávat do krmítka. Ornitologové jim ukázali drozda i úplně malé holé ptáčátko, které vypadlo z hnízda. Děti si zahrály na žabky i na ptáčky, když si zkusily poslepu najít podle vydávaných ptačích zvuků druhého do dvojice. Celý program vedla lektorka paní Černá, které moc děkujeme za velmi zajímavě strávené dopoledne.

Mgr. Ilona Kaplanová, třídní učitelka 1. B