Škola v přírodě (2. A, 2. B a 3. A)

Žáci z 2. A, 2. B a 3. A  prožili pět dní (8.–12. 6. 2015) na škole v přírodě v Heřmani u Písku. Děti byly ubytovány v penzionu Benešovský mlýn, který leží v krásném prostředí na zlatonosné řece Blanici.

Děti se na dobu školy v přírodě staly mořskými piráty. Cílem celého týdne bylo najít poklad a užít si pirátské dobrodružství a řádění. Ve čtyřech pirátských klanech si vyrobily svoji vlajku, sbíraly drobné indicie k objevení pokladu, malovaly trička. Naučily se spoustu nových her, zažily netradiční stolování např. se zavázanýma očima, zkoušely zasáhnout terč šipkou z foukačky, účastnily se pirátské svatby na diskotéce, odvážně prošly stezkou odvahy. Pro někoho to bylo první odloučení od maminky a tatínka. Všichni statečně celý pobyt zvládly a dokázaly si ho báječně užít.

Mgr. Jana Bergerová, třídní učitelka 3. A