Vícedenní výlet 7. a 8. ročníku

Výlet se uskutečnil ve dnech 8. až 12. 6. 2015, místem pobytu bylo RSS U Starého rybníka ve Zbraslavicích nedaleko Kutné Hory. Hned první den si děti prohlédly Kostnici v Kutné Hoře a poté i kostel sv. Jakuba. Pobyt měly děti zarezervovaný v apartmánech s vlastním sociálním zařízením, v areálu bylo několik hřišť, k dispozici i dvě tělocvičny. Stravování bylo na velmi dobré úrovni. V programu se střídaly sportovní hry, soutěže a pěší turistika. Děti absolvovaly také celodenní výlet do Kutné Hory, během kterého si prošly štolou stříbrného dolu, vyposlechly si velmi zajímavou přednášku v Muzeu stříbra o ražbě mincí, podívaly se do Vlašského dvora, chrámu sv. Barbory a blízké kaple. O spokojenosti dětí svědčily i hlasy, které říkaly, že by klidně zůstaly i delší dobu.

Mgr. Jindřiška Háková, třídní učitelka 7. tř.