Poslední týden školy (1. r.)

První třídy navštívily v úterý dne 25. června 2024 zámek v Benátkách nad Jizerou a potěšily se největší sbírkou historických hraček v České republice. Nejvíce děti zaujalo bohatě zdobené 1,5 metrů vysoké točící se ruské kolo a pro milovníky vláčků bylo poutavé vlakové kolejiště. Krásná byla i sbírka japonských panenek, zakoupená z tokijského muzea. Děti si prohlédly i zámek a dozvěděly se, že zde působil i hudební skladatel Bedřich Smetana.

Ve středu jsme tradičně zavítali do jednoho z největších zábavních parku v České republice – Fun Park Žirafa, kde na děti čekala spousta zajímavých atrakcí.

Čtvrteční dopoledne jsme strávili v lese u Botiče, kde se děti zapojily do vědomostní soutěže družstev a následného hledání pokladu. Naše poděkování patří paní asistentce Klárce, která soutěže pro děti připravila.

Celoroční snaha dětí byla v pátek odměněna vysvědčením a ve třídách též proběhlo vyhodnocení soutěží. Žáci si odnesli ocenění v podobě diplomů.

Všichni se těšíme na další dobrodružství, která nám přinese po prázdninách nový školní rok. 🙂

Kateřina Petrášková & Soňa Svobodová Králová, třídní učitelky