Družina kouzel

V úterý dne 30. dubna 2024 proběhlo ve školní družině čarodějnické odpoledne. Předešlé měsíce provázel všechna oddělení družiny projekt „Družina čar a kouzel“ a právě v tento den proběhlo jeho ukončení.

Každé oddělení si připravilo krátký program, kterým ukázalo čemu se žáci od začátku školního roku věnovali. Přednášely se čarodějnické básničky, zpívaly se písničky, prozrazovaly se recepty na různé dobroty, míchaly čarodějné lektvary a mnoho dalších zajímavých aktivit.

Potom se žáci přesunuli na školní hřiště a prošli „Cestou čarodějky Dobromíry“, která hledala svou čarodějnickou přítelkyni Všeumínu. Děti pomáhaly s hledáním a přitom musely splnit prapodivné úkoly. Zalétaly si na koštěti, učily se čarodějnické zaklínadlo a hlavně se při tom dobře bavily.

Po dokončení stezky, si každý odnesl na krku medaili.

Věřím, že se žákům odpoledne líbilo.

Dana Otradovcová