Život s handicapem (7. r.)

V pátek dne 1. března 2024 zavítal na besedu s našimi sedmáky šestinásobný paralympijský zlatý medailista, šestinásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz světového poháru v para-cyklistice v letech 2010 až 2014, žijící legenda českého sportu Jiří Ježek.

Jiří Ježek se dle svých slov celý svůj dosavadní život řídí krédem: „Život je příležitost a je naše rozhodnutí, zda tu příležitost dokážeme využít. Máme to jen ve svých rukách, nikdo to za nás neudělá… Je to jen na nás…“

Pan Ježek, který má po autonehodě roku 1985 amputovanou pravou nohu pod kolenem, se dokázal svojí pílí, zarputilostí, neuvěřitelnou cílevědomostí a nepoddáním se nepřízni osudu dostat až do profesionálního cyklistického týmu, ve kterém závodil se zdravými sportovci. Do historie světového sportu se zapsal v roce 2013 i tím, že jako oficiální předjezdec startoval v úvodní časovce 100. ročníku Tour de France.

Z nadšených tváří žáků bylo patrné, že se jim beseda velmi líbila.

Roman Navrátil