Soutěž ve finanční gramotnosti

Dne 21. a 22. prosince 2023 se žáci všech 8. tříd zapojili již do 13. ročníku soutěže Finanční gramotnost.

Soutěž finanční gramotnosti je napojena na úspěšný celosvětový projekt Global Money Week – Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti zaměřený na děti a mládež. Projekt je na mezinárodní úrovni organizován již od roku 2012 a v ČR od roku 2017Téma ročníku byl „Plan your money, plant your future“.  Smyslem iniciativy je upozornit na nutnost výuky a osvojování si zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti.

Loňský ročník proběhl ve 176 zemí světa s účastí 53 milionů dětí.

Naši žáci, stejně jako vloni, nesměli chybět. Ve školním kole soutěžil každý žák sám za sebe.

V kategorii žáci 2. stupně ZŠ (+ nižší třídy víceletých gymnázií) patřili mezi nejlepší:

1. místo: Viktorie Roučková – 20 bodů (maximální počet, čas 0:11:52)

2. místo: Václav Ságl – 19 bodů (čas 0:15:08) & Kristýna Kopalová – 19 bodů (čas 0:20:31)

3. místo: Marek Nesvadba – 18 bodů (čas 0:23:58)

Okresní kolo soutěže se konalo dne 24. ledna 2024. Soutěžní tým mohli tvořit pouze tři žáci, proto jsme museli přihlédnout i k času potřebnému k vypracování školního testu.

Viktorie, Václav a Kristýna obsadili 4. místo v okrese Praha-západ.

Celému týmu gratuluji a všem žákům děkuji za účast.

Oficiální stránky soutěže https://www.financnigramotnost.cz/

Alena Randusová