V knihovně (III. A)

Ve čtvrtek dne 11. ledna 2024 navštívili žáci z III. A dětskou sekci knihovny v Říčanech.

Paní knihovnice pro ně připravily program zaměřený na čtenářskou gramotnost. Děti seznámily s knihou „Kluk a pes“ autorky Ivony Březinové. Příběh vypráví o chlapci na vozíčku a jeho asistenčním psovi. Děti rozebíraly pojem „handicap“ a vzájemné přátelství obou postav.

Když jsme ve škole, mají děti každý čtvrtek v rámci hodiny českého jazyka dílnu čtení.

Využili jsme příležitosti a dílnu čtení jsme prožili přímo v knihovně!

Děti dostaly za úkol najít si knížku, která je zde oslovila.  Čtenářskou lekci jsme zaměřili na hledání přátelství a vzájemné podpory mezi dvěma postavami z knihy. Paní knihovnice byly nadšené, když viděly, jak děti se zaujetím čtou a dodržují zavedená pravidla dílny čtení.

Do Říčan jsme sebou vzali i našeho třídního maskota medvěda Činka. Jemu děti tvoří knížku s názvem „Deník Činka“.

Jana Bergerová, třídní učitelka