Hrajeme si ve fyzice (6.–7. roč.)

Herci z 6. ročníku nám při hodině fyziky zahráli divadlo o tom, jak a proč Marie Terezie sjednocovala jednotky na našem území. Tímto divadlem se žáci učí přemýšlet nejenom o tom, co mají umět, ale také o tom, proč to tak je. Uvědomí si, že k dnešnímu stavu věcí vedla dlouhá a pracná cesta mnoha předešlých generací.

V předvánočních hodinách fyziky žáci 7. ročníku sestavovali kladku pevnou a kladku volnou. Několika skupinám se podařilo sestavit i funkční kladkostroje. Pro některé žáky je toto téma náročné, jiným naopak sedne a hodina je jim krátká. Třída VII.A se pokoušela sestavit i vícenásobný kladkostroj! Slavný řecký fyzik Archimedes, mistr kladky, by měl radost. Řekl by: „Dejte VII. A pevný bod a pohne školou.

Jana Palivcová