Exkurze na zámek Loučeň (2. roč.)

Poslední školní den před vánočními prázdninami se druháci vydali na výlet na romantický zámek Loučeň. Cestou v autobuse si s dětmi povídala paní průvodkyně o adventním čase, vánočních zvycích a naladila všechny na adventní kostýmovanou prohlídku zámku, která nás čekala.

Na nádvoří jsme se vyfotili u největšího adventního věnce v Česku zapsaného v české knize rekordů a proběhli si jeden z labyrintů. V zámku nás přivítali princezna v krásných šatech a pan kníže, kteří nás provázeli jednotlivými vánočně vyzdobenými místnostmi a seznámili nás s Vánocemi na knížecím dvoře i v podzámčí před 100 lety. Děti se dozvěděly, co dělali na Štědrý den malí princové a princezny, co jedli a jaké dostávali  dárky, prohlédly si 21 nádherně ozdobených originálních vánočních stromků a poznaly i postavy, které nosí dárky v jiných zemích. Ve výtvarné dílně si každý ozdobil svůj vánoční perníček, na kterém si pak pochutnal s výborným zámeckým čajem.

Lepší začátek vánočních prázdnin jsme si nemohli přát.

Ilona Kaplanová & Lucie Fatrdlová, třídní učitelky