Vánoční příběh (III. A)

Ranní dopisy pro děti z III. A byly po celou adventní dobu ve znamení dobrodružství.

Děti se každé ráno těšily, kam předvánoční úkol paní učitelka ukryla.

Dále je velmi zajímalo, jaké sladké překvapení se ukrývá v punčoše visící na šňůře.

Děti si svými papírovými ozdobami zkrášlily třídní stromeček, pod který každý připravil malou pozornost pro kamaráda nebo kamarádku.

Poslední týden ve škole, v tomto kalendářním roce, proběhla i centra aktivit.

V centru ateliér byla jasná volba vytvořit společně betlém. Nejprve se děti seznámily s různými druhy betlémů….dřevěnými, skleněnými, Ladovým betlémem. Samy se pak pustily do tvorby jednotlivých postav.

V centru matematika si žáci a žačky zábavnou formou protrénovali početní operace. Řešili různé matematické kvízy a hádanky. Každý si vybíral úkoly různé obtížnosti. Nesměla chybět i naše programovatelná včelka Bee-Bot. Pro tu děti připravily labyrint z vánočních ikon.

V centru psaní bylo cílem vytvořit knihu s vánočním příběhem.

Centrum věda a objevy potrénovalo chuť a čich našich dětí. Se zavázanýma očima poznávaly různé dobroty, které zapisovaly do tajenky. Rozšifrovaly slovo jmelí. Děti jej následně zkoumaly lupou, zakreslovaly svoje pozorování a seznamovaly se s novými informacemi.

V centru čtení se děti seznámily s obyčeji souvisejícími se Štědrým dnem. Vytvořily si i malý sešitek s tradicemi.

Všechny činnosti nám pomohly smysluplně zpříjemnit si čas dlouhého čekání na Ježíškovu nadílku.

Jana Bergerová, třídní učitelka