Pečení vánočky (V. B)

Věděli jste, že je vánočka na Vánoce povinná? Takže: letos vlastnoruční vánočka na školní stůl!

Vánočku jsme zadělali v hodině českého jazyka. Taková krásná práce s dynamickým popisem v praxi. Děti si samy ušoulaly každý jeden šoulánek.

A proč moravsky ušoulaly šoulánek? Protože nářečí je také v osnovách, ale nás na toto slovo přivedla paní asistentka, která pochází z Moravy. Tak jsme se i nasmáli, ale to už nechám na Vaší fantazii.

Než se vánočka upekla, zvládly děti prezentaci z vlastivědy a pak velké ochutnávání vyvedené vánočky.

A tak i Vám přejeme povedenou vánočku, ale hlavně krásné svátky vánoční, pěknou cestu půlnoční. Od Ježíška velký ranec, na Silvestra pěkný tanec. Od muziky lehký krok a pak šťastný nový rok.

Kateřina Seidlová, třídní učitelka V. B