Den strašidel (II. A)

Oslavy Halloweenu, které mají u nás poměrně krátkou tradici, rozdělují naši společnost na zaryté odpůrce, kteří je nemají rádi, a na nadšence, kteří by si tento svátek nenechali v žádném případě ujít. I o tom  jsme si u nás ve třídě povídali a usoudili jsme, že když je příležitost zažít něco neobvyklého a užít si legraci, nechceme o to přijít.

Proto jsme 31. října 2023 přišli do školy ve strašidelných maskách a užili si zábavný Den strašidel. Po náhodném rozlosování do skupinek děti celý den v rámci jednotlivých hodin plnily úkoly z českého jazyka, matematiky i angličtiny, při kterých byla nutná spolupráce všech členů týmu. Také jsme se o velké přestávce s radostí zúčastnili celoškolní soutěže masek v hale, kde nás reprezentovali Viky, Ella a Tom. Obrázky kostlivců vyrobených ze štětiček jsme si krásně vyzdobili třídu a na závěr skvělého dne došlo i na výrobu duchů. Děti podle návodu, který dostaly, prováděly ve skupinkách pokus, při kterém se nafoukla pomalovaná rukavice díky chemické reakci octa a sody. Někteří se trochu lekli, když jim kapalina ve sklenici začala bublat, ale všichni byli nadšení, když se jim pokus podařil. Děti celý den získávaly razítkové odměny za své pracovní listy a na konci dne je v čarodějnickém obchůdku vyměnily za halloweenské sladkosti.

Ilona Kaplanová, třídní učitelka