Začátek školního roku v III. A

Školní rok, začal pro děti z III. A se spoustou novinek. Společně se sešly v nové třídě. Přibyl k nim do party spolužák jiné školy a paní učitelka připravila nejedno překvapení.

Hned od prvních dnů se děti vrhly do práce. Sdílely prázdninové zážitky formou her. Vzájemně si připomněly, jak je důležité držet pospolu. Postavily třídní věž z dřevěných kostek a přemýšlely, co ji může zpevnit nebo narušit. Třídu si vyzdobily svými autoportréty a plakátem knih pro čtenářskou výzvu.

V letošním roce budou kluci a holky pracovat v centrech aktivit. Témata do center si děti samy vymýšlely. Po demokratickém hlasování zvolily ty nejzajímavější. Těšit se mohou na dny lega, sportu, PC a elektroniky, pokusů, zvířat nebo na den v divočině.

Zářijové dny se sypou jako korále. Děti počítají, měří, staví stavby z krychliček, zakreslují plánky třídy, stříhají, zpívají a hrají na hudební nástroje, plavou a milují přestávky se svačinou.

Přejme jim, ať jim dny utíkají smysluplně.

Jana Bergerová, třídní učitelka