Den plyšáků (II. A)

Příběhy plyšáků jsou rozmanité. Každé dítě se rádo k němu schoulí, když má nějaké obavy. Hraje si s ním, aby se zabavilo. Přiveze si jej jako vzpomínku z dovolené. Dostane ho, jako dárek k narozeninám.

Děti z II. A se ostatním pochlubily s mazlíčky, které jsou pro ně důležité. Dozvěděli jsme se, že některé hračky urazily velkou vzdálenost, než se dostaly ke svému majiteli. Cestovaly ze Spojených arabských emirátů, Německa, Maďarska či Slovenska. Seznámili jsme se s jejich osudy. Někdo dostal plyšáka za vysvědčení, druhému pomáhá překonat strach z odběru krve a spousta dětí si nedokáže představit noc v posteli bez něj.

Ve škole jsme chlupaté kamarády využili k výuce. Psali jsme o nich, malovali je, měřili jejich výšku, porovnávali, sčítali, četli jsme si s nimi knížku a hlavně jsme se mazlili.

Aničce, v předvečer našeho projektového dnu, umřela kočička. Darovaný plyšák jí snad pomůže smutek překonat.

Podívejte, jak jsou důležití v životě dětí plyšáčci!

Jana Bergerová, třídní učitelka