Psi záchranáři (V. C)

Záchranářští psi jsou nepostradatelnými pomocníky při různých druzích katastrof. V květnu do naší školy dorazil tým záchranářů z organizace Záchranné brigády kynologů Praha. Občanské sdružení kynologů je součástí záchranného integrovaného systému ČR. Jejich hlavní činností je výcvik záchranných psů, specializovaný na vyhledávání osob v sutinách, ve volných i těžce prostupných terénech, štolách, vodních plochách či na lavinovém poli. V průběhu výcviku se psi připravují na extrémní podmínky, se kterými se během svého výkonu mohou setkat. Jejich výcvik je velmi náročný.

Žáci pátého ročníku měli možnost dozvědět se více o práci záchranářů a jejich čtyřnohých pomocníků. Program byl provázen řadou praktických ukázek. Na školním hřišti záchranáři vytvořili provizorní cvičiště, kde psi zdolávali překážky v podobě tunelů, žebříků, houpaček a pohyblivých lávek. Nechyběla ani ukázka vyhledávání ztracených osob podle pachových stop.

Program se všem moc líbil a i přes nepřízeň počasí jsme si ho náležitě užili.

Lucie Stuchlíková, třídní učitelka