Zápis do 1. ročníku

Výjimečnou událostí v životě každého dítěte je zápis do 1. třídy. V letošním školním roce jsme organizovali zápis ve třech dnech. Dva dubnové dny byly vyhrazeny administrativní části zápisu a ve čtvrtek dne 27. dubna 2023 průhonická škola přivítala očekávané předškoláky.

Žádost k přijetí k základnímu vzdělávání podalo prostřednictvím zákonných zástupců 95 uchazečů.

Celý zápis byl motivován pohádkovými postavami. Na každého předškoláka čekali ve vestibulu školy žáci 9. ročníku, kteří se ten den stali jejich patrony. Společně s dětmi a rodiči procházeli jednotlivými stanovišti, kde na ně čekalo mnoho zajímavých úkolů od poznávání barev, počítání, zkoumání písmenek, až po určování geometrických tvarů a kresbu postavy. Tyto hravé činnosti byly zaměřeny na prověření zralosti dítěte k nástupu do školy. Pohádkové postavy zpříjemňovaly dětem pobyt v novém prostředí.

Budoucí školáčci si domů odnášeli diplom o absolvování zápisu a dárky, které pro ně připravili žáci naší školy. Bylo zřejmé, že i přes počáteční ostych se děti do školy těší stejně tak, jako se na ně těšíme my.

Kateřina Petrášková & Soňa Svobodová Králová