Farmapark Soběhrdy (ŠD)

V úterý dne 16. května 2023 se vybraní žáci školní družiny vydali do Farmaparku v Soběhrdech. Po obědě si všichni vzali batůžky se svačinou a pláštěnkami, které naštěstí nepotřebovali, a nasedli do autobusu, který je dopravil až přímo na místo. Cesta proběhla bez komplikací, děti se bavily počítáním kolem jedoucích červených aut. Ani jsme se nenadáli a byli jsme na místě. Krásný park s bohatou zelení je průchozí po vyznačených cestách, které lemují výběhy se zvířátky, na které se během procházky máte možnost dívat a případně i pohladit, nebo v některých případech i nakrmit. V první části jsme viděli velbloudy, bizony, ovce a kozy. O každém zvířeti se žáci dozvěděli mnoho užitečných informací včetně toho, jak důležitá jsou pro člověka a pro naši přírodu.

Následovala pauza na svačinu a prozkoumání místního hřiště s trampolínou, kde si děti mohly zadovádět a pohrát. Po herní přestávce jsme se vydali zpět přes park, kolem dalších druhů zvířat – tentokrát jsme zahlédli i klokana a pštrosy emu. Po té jsme se na chvíli uchýlili do vnitřní herny, kde si děti opět chvíli pohrály a měly možnost koupit si něco na památku v místním obchůdku. Po nákupech už následovala cesta autobusem zpět do Průhonic. Některé děti samou únavou strávily cestu spánkem.

Výlet jsme si všichni moc užili a těšíme se na další společné zážitky!

Anna Žďárová, vychovatelka ŠD