Filmové ateliéry Hostivař (VIII. A)

Ve čtvrtek dne 27. dubna 2023 jsme se s žáky VIII. A třídy mohli podívat do filmových ateliérů v Hostivaři, do míst, kde se natáčí seriál Ulice.

Na začátku exkurze jsme viděli venkovní ateliéry, kde máte pocit, že stojíte v naprosto běžném městě, než se dozvíte, že domy vypadají jako domy pouze zepředu, že v kavárně jsou jen umělé koláčky a káva se tam připravuje podle potřeby jen jednou za čas při natáčení. Součástí venkovních ateliérů jsou nejen domy, ale reálné hřiště, hospůdka, banka a další obchody.

Po prohlídce venkovních ateliérů jsme se přesunuli do vnitřních. I tady se to na obrazovkách tváří jako úplně reálný svět – obývací pokoj, kde byste rádi poseděli, kuchyň, kde herci servírují kávu a zákusek, dětský pokoj plný rekvizit pro náctileté. Ale i tady je vše pouze na oko. Pokoj vedle pokoje, který se přestaví podle momentální potřeby.

My jsme byli každopádně z těchto běžně nepřístupných míst zcela nadšení. Rádi se sem, v případě možnosti, v budoucnu vrátíme.

Hana Helcl Hoffmannová, třídní učitelka VIII. A