Svíčkárna Šestajovice (I. A/I. B)

Dne 30. března 2023 se prvňáčci vydali na exkurzi do svíčkárny Rodas v Šestajovicích. Vzhledem k nadcházejícím svátkům byla celá exkurze spjata s velikonoční tématikou a již cestou v autobuse si pan průvodce s dětmi o Velikonocích povídal.

V dílničce na výrobu svíček si děti ozdobily svíčky polevou Starwax, odlévaly parafín do půlek vaječných skořápek a naplnily si sáček až 7 druhy koupelových mořských solí s příměsí různých bylin a ovoce. Všichni měli ze svých krásných výrobků velkou radost.

Pak se prvňáčci rozběhli po venkovním areálu s minizoo, kde mohli obdivovat nejrůznější domácí zvířata. Děti byly nadšené hlavně z malých selátek, roztomilých telátek a kůzlátek, která se nechala donekonečna hladit.

Na závěr nesmělo chybět nakupování dárečků v malém podnikovém obchůdku, kde si děti uvědomily, jak je důležité umět dobře počítat.

Všichni jsme si exkurzi náramně užili.

Ilona Kaplanová a Lucie Fatrdlová, třídní učitelky