ŠD hledá talenty

V úterý 28. března 2023 se uskutečnil první ročník soutěže „ŠD hledá talenty“. Co mu předcházelo? Nacvičovalo se a vybíraly se talenty v jednotlivých odděleních. Některé žáky bylo potřeba nasměrovat a někdy i přesvědčit, aby se soutěže zúčastnili a ukázali, co umí.

V úterý 28. března se všechna oddělení ŠD sešla před 14. hodinou v tělocvičně, kde už čekala porota ve složení: paní ředitelka Ester Santolíková Štorková, paní zástupkyně Romana Šilová a pan učitel Karel Šíma.

Obecenstvo se usadilo, a tak bylo vše připraveno na samotná vystoupení. A co vše žáci předvedli? Tančilo se, hrálo se na klávesy, flétnu i kytaru, několik chlapeckých dvojic ukázalo své fotbalové schopnosti, cvičilo se s basketbalovým míčem, obručí. Porotě byly ukázány výtvarné práce, které umělkyně okomentovaly. Skládalo se lego na čas. Poznávaly a popisovaly se vlajky států. Bylo předvedeno několik gymnastických sestav.

Každého účinkujícího porota slovně ohodnotila.

Cílem soutěže nebylo vybrat nejlepšího, ale ukázat ostatním, jak se dá smysluplně trávit volný čas a ukázat svůj um.

Dana Otradovcová, vychovatelka ŠD