Čarování ze skla (ŠD)

Jako na představení velkého kouzelníka si připadali žáci V. a VII. oddělení školní družiny. Dne 7. března za nimi zavítal pan Michal Zahradník a předvedl úžasné kousky se sklem. Žáci se z jeho velmi zajímavého povídání dozvěděli nejen kde a jak pravděpodobně vzniklo sklo, ale i z čeho se vyrábí, jak se barví, způsoby, kterými se sklo opracovává a mnoho dalšího. Na vlastní oči viděli, jak ze skleněné tubičky může vzniknout skleněný papír nebo pružina. Při poutavém vyprávění se ruce a ústa skláře ani na chvíli nezastavily a najednou na dlani ležel malý skleněný zajíček.

Velký zájem vzbudila vlastní zkušenost, kdy si každé dítě zkusilo vyfouknout svoji skleněnou baňku, kterou si odnesli domů.

Věříme, že budeme mít ještě možnost se setkat s dalšími podobnými šikovnými řemeslníky, kteří nám přiblíží svá řemesla.

Eva Houlíková, vedoucí vychovatelka ŠD