Vzpoura úrazům

Projekt VZP vzpoura úrazům se dlouhodobě snaží o prevenci úrazů u dětí a mladistvých pořádáním setkání s handicapovanými pracovníky VZP ČR.

Naši školu ve středu dne 11. května 2022 navštívila jedna z ambasadorek projektu, paní Jarmila Onderková, která díky úrazu ochrnula na dolní polovinu těla. Žáky 7. tříd seznámila se svým osobním příběhem, probrala s nimi možnosti prevence proti úrazům a zodpověděla jim otázky, ve kterým se mohli zeptat opravdu na cokoli.

A jaké byly ohlasy na akci od samotných žáků? Přečtěte si některé z nich…

Ben: „Překvapilo mě, kolik sportů se dá provozovat, když je člověk na vozíku, asi nejvíc mě zaujala možnost hrát golf…“

Matěj: „Dostal jsem odpověď na spoustu otázek, které mi dříve vrtaly hlavou…“

Ella: „Uvědomila jsem si, jak je důležité na sebe v životě dávat pozor…“