Matematický klokan 2022

Dne 18. března 2022 se na ZŠ Průhonice uskutečnila soutěž Matematický klokan. Soutěžilo 23 žáků z 2. a 3. tříd – kategorie Cvrček, 26 žáků ze 4. a 5. tříd – kategorie Klokánek, 16 žáků ze 6. a 7. tříd – kategorie Benjamín a 21 žáků z 8. a 9. tříd – kategorie Kadet.

Žáci v průběhu 60 minut řešili 24 úloh s různou náročností – od 8 úloh za 3 body, přes 8 úloh za 4 body až k 8 úlohám za 5 bodů. Všechny úlohy byly uzavřené – tj. žáci vybírali z možných 5 odpovědí tu správnou.  U této soutěže lze i tipovat, za nesprávnou odpověď je odečítán žákům jeden bod – proto  žáci vstupují do hry s 24 body. Za správné řešení obdrží 3, 4 nebo 5 bodů – dle náročnosti úlohy  a celkově mohou dosáhnout maximálně 120 b.

Nejlepší řešitelé z jednotlivých kategorií, kteří obdrželi diplom a sladkou odměnu:

Kategorie Cvrček

 • Johan Havrda (II. A) – 75 b.
 • Eduard Poustka (III. C) – 69 b.
 • Tomáš Sipták (II. B), Alexandr Mňuk (III. C) – 65 b.

 Kategorie Klokánek

 • Lukáš Kouba (V. C) – 114 b.
 • Anna Felendová (V. A) – 107 b.
 • Ivan Kuprin (V. A) – 101 b.

 Kategorie Benjamín

 • Jinxuan Lin (VII. A) – 100 b.
 • Kosma Kirigin (VII. B) – 89 b.
 • Thanh Binh Nguyen (VII. B) – 86 b.

Kategorie Kadet

 • Ondřej Švéda (IX. B) – 77 b.
 • Magdalena Jeníková (IX. B) – 61 b.
 • Adam Lamač, Jan Lodr (oba IX. B) – 59 b.

Blahopřejeme  a děkujeme za účast všem žákům – neboť, jak praví přísloví: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“

Marie Jaroušková