Masopustní veselí (ŠD)

Žáci školní družiny ZŠ Průhonice se dne 28. února 2022 vypravili na masopustní průvod. Po období, kdy nebylo možné podobné akce pořádat, se všichni těšili a pečlivě se připravovali. V jednotlivých odděleních žáci vyráběli masky, škrabošky, někteří se připravovali i doma. Všichni společně nacvičovali písničky, které k masopustnímu veselí neodmyslitelně patří, a 7. oddělení přidalo i taneček.

Po úvodním představení před školou se dlouhý průvod, čítající přes 150 dětí, vydal směrem k náměstí. Za doprovodu zpěvu a s veselou náladou dorazili před obecní úřad, kde je očekávali zástupci obce se sladkou odměnou.  Žádost o udělení souhlasu projít s masopustním průvodem ulicemi Průhonic se stala již tradicí a jako poděkování následovalo krátké společné vystoupení celé družiny. Zazněla Masopustní polka a Myška tanečnice s doprovodným tanečkem.

Po té se maškary vydaly na obchůzku a svůj rej zakončily ve škole u tradičního občerstvení v podobě masopustní koblihy.

Úsměvy kolemjdoucích a šťastné obličeje dětí jsou tou nejlepší vzpruhou pro všechny.

Eva Houlíková, vedoucí vychovatelka ŠD