Na výstavě Botanické příběhy (II. C)

Těsně před závěrem školního roku si žáci II. C udělali vycházku do parku na zajímavou výstavu instalovanou v prostorách zámku. Výstava formou sedmi příběhů přibližuje současný botanický výzkum v Akademii věd ČR, která na zámku sídlí. Expozice například ukazuje, jak se proměňovala naše krajina od konce poslední doby ledové, jak se okrasná květina může změnit v nebezpečného vetřelce, proč rostliny spolupracují s houbami nebo jak mohou řasy přispět k čištění vody. Součástí výstavy jsou interaktivní prvky i hry pro děti a právě ty zaujaly druháky ze všeho nejvíc. Nejvíce se všem líbilo pozorování vzorku v mikroskopu, dřevěné pexeso s rostlinami, přesouvací puzzle, obraz na monitoru, který lze ovládat, prostorová spojovačka hub a stromů, pod kterými často rostou, centrifuga na zahuštění vzorků, kukátka skrývající různé fotografie.

Až půjdete na procházku do Průhonického parku, určitě výstavu navštivte, stojí za to ji vidět.

Ilona Kaplanová, třídní učitelka