Beseda se spisovatelkou (2. roč.)

V pondělí dne 17. února 2020 přijela navštívit naše druháky (II. A, II. B, II. C) spisovatelka dětských knížek Jitka Vítová. Dětem představila své knihy (O Květušce a tesaříkovi, Květuška hledá tesaříka, Květuška se vrací, Život u rybníka, Kamarádi z lesa), u nichž se čtenáři nejen pobaví, ale i dozvědí mnoho zajímavostí ze světa hmyzu a celé přírody.

Paní spisovatelka seznámila žáky také s prací spisovatele a poutavě jim přiblížila výrobu celé knihy.

Během besedy děti zažily autorské čtení a zapojily se i do plnění drobných úkolů. Na závěr si všichni odnášeli obrázek od ilustrátorky knih Lenky Grimové.

Doufáme, že jsme opět podpořili u dětí zájem o čtení knih a k této besedě se určitě vrátíme během pravidelných dílen čtení.

Martina Mudruňková & Jana Bergerová & Lucie Stuchlíková, třídní učitelky