Den s ježkem (II. A)

Do II. A zavítal speciální host – ježek západní.

Přinesla nám ho představit spolužačka Terezka Benešová. Ježek se u nich ještě s mladším bráškou zabydlel v kurníku. Terka všem vyprávěla, jak se o svého bodlinatého kamaráda stará. Co mu nejvíc chutná, jaký je jeho domeček, jak vypadá jeho tělo a co dělá v zimě.

Protože to byla návštěva netradiční, musely jí děti věnovat patřičnou pozornost a taky se na ni řádně připravily. Z domova si přinesly různé informace a knížky o ježcích. Dokonce někdo doma objevil i plyšové bodlináče.

Z informací děti sestavily plakáty pro ty, kteří o malých hmyzožravcích vědí jen málo.

Víte například, že ježků je celá řada druhů? Například ježek západní, východní, ušatý, indický, africký a taky ježek v kleci. S ježkem se můžete potkat na zahradě, v ZOO, v písničkách, v básničkách, ve večerníčku, ale i na znaku města Jihlava.

Děti si sestavily i celou zábavně naučnou knihu.

Hlavně už ví, jak se zachovat, když najdou před zimou malého jedince a jak ho zachránit.

Jana Bergerová, třídní učitelka