Barevný týden

Na červen si žákovský parlament schoval již dlouho plánovanou akci pro radost a zábavu, Barevný týden. Připravili jsme ho na začátek června, abychom se trošku odreagovali od napětí ze psaní závěrečných písemných prací. S cílem oživit školní oblékání a pobavit se jsme vyhlásili pro každý den v týdnu jednu určenou barvu oblečení. A tak jsme v pondělí přišli v modré, úterý bylo až pohřebně černé, středa sněhově bílá, ve čtvrtek jsme měli na výběr pruhy nebo puntíky a pro pátek jsme zvolili co nejpestřejší oblečení.

Součástí akce byla dobrovolná fotografická soutěž tříd o pět nejoriginálnějších fotek všech žáků třídy zachycujících všechny barevné dny. Do soutěže se nakonec zapojily téměř všechny třídy, často s velmi originálními nápady. Členové žákovského parlamentu na svém posledním hlasování volili třídy s nejnápaditějšími fotografiemi. Nejlépe se umístily třídy VIII. A, IV. C a I. A, které si zasloužily sladkou odměnu. Speciální pochvalu získali také učitelé za příkladné dodržování barevného zadání.

Celý týden jsme si užili a již teď děti plánují podobnou akci na příští školní rok.

Ilona Kaplanová, koordinátorka ŽP