Noc s Andersenem (II. A)

Děti ze II. A se přidaly k dalším asi 98 tisícům nocležníků z 21 zemí celého světa, kteří strávili noc z 29. na 30. března čtením knížek a nocováním v knihovnách a školách na akci Noc s Andersenem, kterou pořádá v ČR Klub českých knihoven.

Během akce jsme uspořádali turnaj v pexesu, vyráběli papírový strom Pohádkovník s našimi oblíbenými pohádkovými postavami, řešili pohádkové kvízy, vyráběli záložky do knížky. Děti si samy s velkou kreativitou připravily studenou večeři, když soutěžily, kdo udělá nejhezčí toust a pak pozorně naslouchaly při čtení Andersenových pohádek. Po přípravě na spaní, kdy podlahu třídy pokryly karimatky a spacáky, se všichni odvážně vydali na stezku odvahy po setmělých chodbách školy. Někteří si i po návratu do pelíšku vzali knížku a sami si četli. Druháci se pak ještě podívali na večerníček na dobrou noc a usnuli znavení pestrým programem plným zážitků.

Ilona Kaplanová, třídní učitelka II. A