Úspěch v Dějepisné olympiádě

Ve čtvrtek dne 17. ledna 2019 se na Základní škole Jílové u Prahy konalo okresní kolo Dějepisné olympiády, ve kterém naši školu reprezentovali žáci Tomáš Černý (IX.), David Hrdlička (IX.) a Sára Spáčilová (VIII. B).

Celkem 34 soutěžících z okresu Praha-západ řešilo úkoly z tématu „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“.

A jak si v soutěži vedli naši žáci? Sára Spáčilová obsadila 22. místo, Tomáš Černý skončil na 14. místě a vynikajícího výsledku dosáhl David Hrdlička, který v přetěžké konkurenci skončil na 3. místě! Stal se tak úspěšným řešitelem okresního kola Dějepisné olympiády s velkou šancí na postup do krajského kola, které se uskuteční v měsíci březnu.

Děkuji všem našim soutěžícím za reprezentaci školy a Davidu Hrdličkovi gratuluji ke skvělému umístění.

Roman Navrátil